Kontaktpersoner

Stockholm

Per Hansson
Jobbar med teknik och kalkyl i tidiga skeden tillsammans med våra kunder.
per.hansson@veitech.se
070-295 57 36

 

Kari Stehag
Driver ett effektivt och modernt produktionstänk och smart inköpsarbete.
kari.stehag@veitech.se
070-289 81 18

 

Karl Stenqvist
Arbetar för långa kundrelationer och att skapa bästa förutsättningar för vår personal.
karl.stenqvist@veitech.se
070-289 91 81

 

patrik-gustafsson-1Patrik Gustafsson
Jobbar med kalkyl, design och produktionsberedning av maskin, industririör, VVS-system gärna med moderna IT-verktyg.
patrik.gustafsson@veitech.se
070-361 81 79

 

joakim-svenhard-veitechJoakim Svenhard
Driver Veitechs installationsverksamhet inom bostad. Verkar för effektiva tekniklösningar och bra produktionssätt för nyproducerade flerbostadshus.
joakim.svenhard@veitech.se
070-362 82 03

 

dharenso-sahlqvist-veitech-1Dharenso Sahlqvist
Ansvarar för kalkyler inom el och tele. Arbetar med kalkyl och materialval i tidiga skede för att skapa moderna och kostnadseffektiva elanläggningar.
dharenso.sahlqvist@veitech.se
070-362 83 56

 

Antonio Martinez
Arbetar med multidisciplinära projekt tillsammans med våra kunder och montagepartners med ett modernt produktionstänk där samverkan och involvering är hörnstenar.
antonio.martinez@veitech.se
073-063 04 89

 

Jonas Hagström
Jobbar som projektledare i totaltekniska projekt med fokus på på VVS. Vill driva ett effektivt montage med fokus på att skapa engagemang som ger bra kvalitet i våra leveranser.
jonas.hagstrom@veitech.se
070-379 03 63

 

Jacqueline Himmelstjerna
Driver och samordnar totalåtaganden inom installation med fokus på VVS. Även kompetens inom kalkyl och dimensionering VS.
Jacqueline.himmelstjerna@veitech.se
073-034 54 09


Thomas Fransson
Arbetar med totalåtaganden inom installation och har spetskompetens inom montageledning el. Verkar för en nöjd kund och för bra funktionalitet och ekonomi i våra projekt.
thomas.fransson@veitech.se
076-118 38 22

 

Göran Jämtin
Arbetar med som projektledare i komplexa ROT-projekt. Med lång erfarenhet av både bygg och installation i ny- och ombyggnationsprojekt skapas lugn i projektets olika faser.
goran.jamtin@veitech.se
076-145 54 72

 

Magnus Carlsson
Projekt- och arbetsleder ventilationsprojekt. Stabil och med praktiska erfarenheter inom ventilation  ger goda förutsättningar för lyckade projekt.
magnus.carlsson@veitech.se
072-243 62 27

 

Alexander Petersson
Projektleder komplexa projekt med tyngdpunkt el. Stora kunskaper inom el kombinerat med ett genomarbetat projekttänk borgar för bra leveranser.
alexander.petersson@veitech.se
070-249 51 59

 

Håkan Olsson
Projektleder komplexa rörprojekt både ROT och nybyggnad. Lång praktisk erfarenhet inom rör kombinerat med ett djup teknisk kompetens ger ett effektivt utförande med god kvalitet.
hakan.olsson@veitech.se
072-202 00 22

 

Kevin Kron
Arbetar i totalåtaganden inom installation med spetskompetens inom el & tele. Gedigen erfarenhet som elektriker av både ny- och ombyggnationsprojekt samt nyutbildad elingenjör säkrar ett bra utförande.
kevin.kron@veitech.se
073-800 91 46

 

Tomas Nordin
Arbetar med kalkyl och produktionsplanering inom VVS. Gedigen erfarenhet som rörmokare av både ny- och ombyggnationsprojekt samt nyutbildad ingenjör borgar för ett bra driv.
tomas.nordin@veitech.se

073-042 03 19

 

Tom Hongell
Arbetar med projektledning med fokus på industrirör, maskin och mek. Gedigen erfarenhet som projekt- och arbetsledare i stora komplexa industrirörsentreprenader ger en trygghet in våra projekt inom industri och infrastruktur.
tom.hongell@veitech.se

073-042 04 55

 

Elin Jansson
Jobbar med kalkyl, projektering och inköp inom el & tele. Elektriker i grunden med erfarenhet både av materialförsäljning, kalkyl och projektledning borgar för goda resultat i projekt tillsammans med kunder och partners.
elin.jansson@veitech.se

073-056 76 30

 

Jie Gong
Jobbar med projektering och kalkyl inom ventilation. Erfarenhet inom både entreprenadkalkyl och konsultuppdrag inklusive energieffektivisering ger goda resultat i projekt tillsammans med kunder och partners.
jie.gong@veitech.se

073-823 06 89

 

Dennis Östensson
Arbetar med projektering, kalkyl och projektledning inom VVS. Erfarenhet från flertalet stora VVS-projekt med fina resultat tillsammans med kunder och partners.
dennis.ostensson@veitech.se

070-654 00 56

 

Kristofer Eklund
Driver projektering, kalkyl och projektledning inom maskin och industrirör. Tidigare applikationsspecialist hos systemleverantör. Erfarenhet från flertalet projekt på reningsverk runt om i Europa med fina resultat tillsammans med kunder och partners.
kristofer.eklund@veitech.se

073-146 72 02

 

Stefan Olsson
Jobbar med installationsledning VVS i Veitechs större entreprenadprojekt.. Tidigare lång erfarenhet från stora installationsprojekt inom fastighet och industri. Teknikkunnande, erfarenhet och noggrannhet ska ge lyckade projekt tillsammans med partners och kunder.
stefan.olsson@veitech.se

072-521 13 79

 

Niklas Fritz
Jobbar med projekt- och arbetsledning tyngdpunkt El&tele. Tidigare lång praktisk erfarenhet från både större installationsprojekt och service. Nyfikenhet, teknikkunnande och driv ska ge lyckade projekt tillsammans med våra kunder.
niklas.fritz@veitech.se

073-066 05 81

 

Göran Westman
Jobbar med installationssamordning av stora projekt med tyngdpunkt El&tele. Tidigare lång praktisk erfarenhet som både konsult och entreprenör. Erfarenhet, teknikkunnande och driv kommer att ge lyckade projekt tillsammans med kunder och partners.
goran.westman@veitech.se

070-386 83 13

 

Reine Larsson
Arbetar med maskin- och processinstallationer i VA-anläggningar. Tidigare lång praktisk erfarenhet som både konsult och produktleverantör. Kunskap, positiv inställning och ordning och reda ger bra projekt tillsammans med kunder och partners.
reine.larsson@veitech.se

076-137 08 29

 

Alexander Nennedal
Som projektledare installation med fokus rör- och processinstallationer i VA-anläggningar. Tidigare erfarenhet som installationssamordnare och arbetsledare och montör VS. Ordning och reda, driv och nyfikenhet borgar för bra projekt tillsammans med partners och kunder.
alexander.nennedal@veitech.se

076-145 71 61

 

Göteborg

Michell Stenström
Ansvarar för Veitech i Göteborg. Teknikkunnande och affärsmässighet ger goda förutsättningar för bra och effektivt utförande.
michell.stenstrom@veitech.se
076-827 93 83

 

Dragan Tudt
Erfaren projektledare med konstruktionskompetens på Veitech i Göteborg. Stark kompetens inom el och mek ger oss möjlighet att förvalta projekt tillsammans med våra kunder.
dragan.tudt@veitech.se
072-226 87 69

 

Fredrik Arvidsson
Erfaren projekt- och arbetsledare med bakgrund inom VVS på Veitech i Göteborg. Stark kompetens inom rör gör oss starkare att driva projekt tillsammans med våra kunder.
fredrik.arvidsson@veitech.se
076-119 74 77

 

Christian Nagy
Projekt- och arbetsledare med erfarenhet inom energiteknik och vindkraft på Veitech i Göteborg. Kunskaper och intresse inom vindkraft gör oss starkare att driva projekt tillsammans med våra kunder.
christian.nagy@veitech.se
073-029 28 55

 

Pär Asp
Projekt- och arbetsledare med erfarenhet inom el och tele på Veitech i Göteborg. Envishet och teknikkunnande borgar för bra projekt tillsammans med våra kunder.
par.asp@veitech.se
070-607 41 70

 

Peter Wilén
Projektledare och erfaren installationssamordnare med erfarenhet av stora och komplexa projekt på Veitech i Göteborg. Erfarenhet, trygghet och teknikkunnande borgar för bra projekt tillsammans med våra kunder.
peter.wilen@veitech.se
073-041 94 02

 

Robin Johansson
Projektledare tyngdpunkt VVS med erfarenhet av stora och komplexa projekt på Veitech i Väst. Teknikkunnande och lugn borgar för bra projekt, gärna i samverkan, med våra kunder och partners.
robin.johansson@veitech.se
073-034 66 90

 

Jimmi Ollila
Projektledare på Veitech i Väst med lång erfarenhet av installationssamordning och projektledning inom ventilation. Praktisk erfarenhet och driv borgar för lyckade projekt med våra kunder och partners.
jimmi.ollila@veitech.se
070-818 20 48

 

Sven Dalenberg
Projektledare på Veitech i Väst med mycket lång erfarenhet av elprojekt. Svens djupa kunskaper inom el och automation ska ge för lyckade projekt med våra kunder och partners.
sven.dalenberg@veitech.se
070-533 40 25

 

Nikola Vucic
Projektledare på Veitech i Väst med tyngdpunkt på VVS. Nicolas erfarenheter  inom VVS ger bra förutsättningar för lyckade projekt med våra kunder och partners.
nikola.vucic@veitech.se
076-705 90 66

 

Victor Spets
Projektledare på Veitech i Väst med inriktining på styr&övervakning och el. Victors kunskap inom samordnad provning, driftsättning och styr ger bra förutsättningar för lyckade projekt med våra partners och kunder.
victor.spets@veitech.se
076-118 72 87

 

Carl Selin
Projektledare på Veitech i Väst med inriktning el och kraft. Carls långa produktionserfarenhet inom el ger goda förutsättningar för lyckade projekt med våra partners och kunder.
carl.selin@veitech.se
076-128 15 94

 

Marc Bolander Stenström
Administratör på Veitech i Väst. Marc noggrannhet och nyfikenhet ger goda förutsättningar för lyckade leveranser tillsammans med med kollegor, partners och kunder.
marc.stenstrom@veitech.se
076-130 10 89

 

Inköp och partners

Vi söker duktiga montageföretag inom installation. Är du intresserad av att bli Partner till Veitech? Kontakta Kari Stehag (kari.stehag@veitech.se, 070-289 81 18)

Adresser

Besöksadress

Solna: Svetsarvägen 15, 2 tr, 171 41 Solna

Stockholm: Rehnsgatan 11, 113 57 Stockholm
Göteborg: Falkenbergsgatan 3, 412 85 Göteborg
Varberg: Kungsgatan 32, 432 44 Varberg

Leveransadress
Solna: Svetsarvägen 15, 2 tr, 171 41 Solna
Göteborg: Falkenbergsgatan 3, 8 tr, 412 85 Göteborg
Postadress
Solna: Box 1503, 172 29 Sundbyberg
Göteborg: Box 24002, 400 22 Göteborg
Varberg: Kungsgatan 32, 432 44 Varberg
E-postadress
info@veitech.se
Organisationsnr
559065-3274
Bankgironr
5137-1888
Fakturaadress
Veitech AB
Box 1015
221 04 Lund

Av fakturan ska projektnummer och eventuellt resursnummer framgå (den uppgiften lämnas av beställaren). Fakturor som saknar projektnummer eller referensperson skickas tillbaka till leverantören för komplettering. Även fakturor som är märkta med fler än ett projekt, returneras till leverantören.